Przypominamy o wpisaniu Spółdzielni do planu gospodarki niskoemisyjnej w gminie

Kontaktowaliśmy się już ze Spółdzielniami Mieszkaniowymi z terenu Dolnego Śląska, zachęcając do wpisania do planu gospodarki niskoemisyjnej w gminie swoich przewidywanych w zakresie termomodernizacji inwestycji. Na potwierdzenie naszej inicjatywy chcielibyśmy poinformować, iż Marszałek Województwa Dolnośląskiego rozesłał do wszystkich gmin pismo informujące o wpisaniu beneficjentów działania 3.3 w plan gospodarki niskoemisyjnej jako warunku przystąpienia do dofinansowania. Urząd Marszałkowski obliguje gminy do stworzenia planów zawierających dość szczegółowe informacje.

Zobacz jak robią to w Niemczech! 25 000 000 złotych do rozdysponowania dla Spółdzielni!

Ruszył już nabór na dofinansowanie Prosument dla Spółdzielni Mieszkaniowych z terenu Dolnego Śląska. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma do rozdysponowania aż 25 000 000 złotych!

Złożyliśmy już pierwsze wnioski dla Spółdzielni Mieszkaniowych, więc środki powoli się kończą. Dlatego apelujemy do wszystkich Spółdzielni, które rozważają możliwość skorzystania z dofinansowania o szybkie podjęcie decyzji w tym zakresie, tak aby móc skorzystać z Prosumenta i oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną. Czytaj dalej »