Relacja ze Spotkania z Marszałkiem Województwa

15.10 w Legnicy odbyło się spotkanie Spółdzielców z Dolnego Śląska, w którym uczestniczył Marszałek Województwa Cezary Przybylski. Zebranie to było uwieńczeniem trwającego już osiem miesięcy boju o dotacje bezzwrotne dla Spółdzielni Mieszkaniowych. Na spotkaniu oficjalnie potwierdzone zostały informacje przekazane Państwu przez Nas w ostatnim czasie. Najważniejsze rzeczy, które zostały potwierdzone przez Marszałka w czasie spotkania:

– będą Dotacje dla Spółdzielni Mieszkaniowych!

– nie ma ostatecznej decyzji w sprawie daty naboru wniosków na dofinansowanie w działaniu 3.3, czekamy na Państwa sugestie w sprawie jej przyspieszenia

– Spółdzielnia może wnioskować o dofinansowanie na termomodernizację budynków, jeśli audyt efektywności energetycznej wykaże możliwość osiągnięcia efektu ekologicznego na poziomie 25%.

Najważniejsze: należy bezwzględnie przeprowadzić audyt efektywności energetycznej, którego koszt będzie kosztem kwalifikowanym, na który również otrzymacie Państwo dotacje.

Sukces! Będą dotacje na termomodernizację dla budynków o efektywności energetycznej min. 25%!

Dziękujemy wszystkim Spółdzielniom Mieszkaniowym,które zaangażowały się w walkę o Dotacje  dla działania 3.3., dotyczącego termomodernizacji w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.
Dzięki Naszej wspólnej walce udało się zmienić wstępne założenia do Programu, które były niekorzystne dla Spółdzielni.

Urząd Marszałkowski opublikował Uszczegółowienie Regionalnego Programu Operacyjnego, które zawiera zapisy o tym, że Spółdzielnie będą mogły skorzystać z działania 3.3 w ramach DOTACJI, a do tego, rzutem na taśmę, po wizycie Marcina Domagały z Centrum Doradztwa Europejskiego w Urzędzie Marszałkowskim, udało się Nam wywalczyć obniżenie progu efektu ekologicznego do 25%!

Umieszczamy tutaj tę najważniejszą dla Nas stronę uszczegółowienia, na której mowa o obniżeniu progu efektywności do 25%.